IBAK SK

IBAK história

Spoločnosť IBAK Helmut Hunger GmbH & Co. KG so sídlom v Kiele je najväčším výrobcom a distribútorom inšpekčných systémov na skúmanie ťažko prístupných potrubí a vrtov.

IBAK je najstaršia spoločnosť v priemyselnom odvetví - v roku 1945 ju založil Helmut Hunger ako „Inžinierska kancelária Atlas Kiel“. V tom čase sa spoločnosť zameriavala na opravy elektrických zariadení; Spoločnosť IBAK sama čoskoro začala vyrábať elektroliečebné prístroje. Stavebná a výrobná oblasť sa rozšírila a neskôr zahŕňala výrobu lodných svetiel, radiátorov, rozvádzačov a podvodných televíznych systémov.

ibak historia

Inžinieri spoločnosti IBAK vyvinuli prvý televízny systém pre morský výskum v roku 1955. Z tohto dôvodu boli komerčne dostupné kamery zabudované do vodotesného krytu. Takže poznatky a skúsenosti s vodotesnými kamerami už mali, keď o niečo neskôr vznikla myšlienka televíznej kontroly kanalizačných potrubí. S pribúdajúcim poznatkami sa výrobky zmenšovali a boli funkčnejšie, až kým sa nemohli používať aj v neprístupných kanalizačných potrubiach. V roku 1957 bol predstavený prvý kanalizačný televízny systém. Trh rýchlo rozpoznal ekonomické výhody takýchto kontrolných postupov, aby bolo možné rýchlo rozvíjať a zdokonaľovať technológiu televíznej kanalizácie. V roku 1968 prišiel na trh prvý systém diaľkovej kontroly kanalizácie, v 80. rokoch prišla výpočtová technika.


Aj dnes je spoločnosť IBAK inovatívnym priekopníkom v kanalizačnom televíznom priemysle. Spoločnosť IBAK preukazuje vysokú úroveň kompetencie v oblasti riešení a ochotu inovovať so štandardmi vysokej kvality. Každý šiesty z viac ako 350 zamestnancov IBAK pracuje v oblasti výskumu a vývoja, aby sme mohli rýchlo reagovať na požiadavky trhu. Prvotriedna kvalita výrobkov IBAK vyplýva z vysokej úrovne vertikálnej integrácie - výrobky IBAK sa vyrábajú priamo v Kieli.

O zákazníkov v Nemecku sa stará rýchlo a plošne. V ústredí v Kieli a pobočkách IBAK v Georgsmarienhütte, Moers, Durmersheim, Illerrieden a Lipsku sa o servis, údržbu a opravy systémov IBAK starajú skúsení zamestnanci.

V roku 2012 bola pridaná nová dcérska spoločnosť IBAK Robotics GmbH - spoločnosť so sídlom v Durmersheime vyrába plne elektricky ovládané roboty na frézovanie kanálov. Rozšírenie produktového portfólia o frézovacie roboty je ďalším a logickým krokom spoločnosti IBAK, aby mohla zákazníkom ponúknuť čo najkompletnejšiu škálu produktov z odvetvia kontroly a rehabilitácie. Technické kompetencie mladej inovatívnej spoločnosti IBAK Robotics v spojení s poznatkami spoločnosti IBAK ako lídra na trhu v priemysle kanalizačných potrubí sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú ucelený a komplexný koncept produktu z jedného zdroja, čo je obrovská výhoda pre zákazníkov IBAK aj IBAK Robotics.

IBAK produktový katalóg   
IBAK leták
Služby pre vás:
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií